19.05.2021

19 травня відзначається Всесвітній день сімейного лікаря

19 травня відзначається Всесвітній день сімейного лікаря (лікаря загальної практики). Вперше пропозицію про заснування даного свята було висунуто та одноголосно прийнято в травні 2010 року на засіданні Всесвітньої організації сімейних лікарів. Цей день присвячений ролі сімейного лікаря (лікаря загальної практики). В системах охорони здоров'я всього світу, він дає можливість підкреслити важливий внесок цих фахівців в охорону здоров'я населення, і сприяє підтримці спеціальності в суспільстві.

За даними світової статистики, близько 80% всіх проблем, пов'язаних зі здоров'ям, в розвинених країнах світу сьогодні вирішуються на етапі загальної лікарської практики. І сьогодні в більшості країн світу система сімейної медицини є основою національної охорони здоров'я, а в університетах активно створюються програми (кафедри) для підготовки сімейних лікарів.

Лікарі загальної практики мають широкий спектр знань. Вони можуть надати кваліфіковану терапевтичну допомогу, а також первинну медичну допомогу по хірургії, офтальмології, отоларингології, неврології та ін. Лікарі загальної практики надають кваліфіковану медичну допомогу.

Адміністрація КНП «ЗЦПМСД №5» щиро вітає лікарів загальної практики (сімейних лікарів) з професійним святом і бажає здоров'я, добробуту, вдячних пацієнтів і професійних успіхів!

Сподобалось? Поділіться з друзями
Записатись до лікаря Поставити запитання
Вiдбiрне